Zamieszkaj i prowadź biznes w Karkonoszach

Hotel/Pensjonat na sprzedaż
2 240 000 PLN , Pow. 1 150 m2
Typ nieruchomości:
Komercyjny
Powierzchnia:
1 150 m2
Typ transakcji:
sprzedaż
Lokalizacja:
Podgórzyn
Rok budowy:
1920
Numer oferty:
498683
Powierzchnia działki:
12 500 m2
Cena za m2:
1 948 PLN
W Karkonoszach, niedaleko Karpacza i zbiornika w Sosnówce, w dynamicznie rozwijającej się miejscowości znajduje się duża 1,25 ha działka z istniejącym obiektem mieszkalno-usługowym, a może tu również powstać stylowy obiekt hotelowy na dużej 1,25 hektarowej działce.  

Obiekt inwestycyjny uzbrojony we wszystkie media (woda i kanalizacja gminna, gaz, prąd),   ogrodzona działka  o pow. 1,25 ha posiadająca wjazdy z dwóch ulic gminnych wraz z obszernym budynkiem mieszkalno-usługowym (o łącznej pow. ok. 620 mkw) po generalnym remoncie oraz gotowy projekt z 2019r na budowę budynku hotelowego 2-u kondygnacyjnego o kubaturze 3460 m3, na 96 miejsc noclegowych z restauracją i pełnym zapleczem.

Atrakcyjne położenie, tylko 8 km do kurortu narciarskiego Karpacz,10 km do Jeleniej Góry, 6 km do uzdrowiska Cieplice Zdrój z popularnymi "Termami Cieplickimi", zamek Chmielnik - około 5 km.
Nieruchomość zlokalizowana w miejscowości Sosnówka, okolica otoczona z jednej strony górami, a z drugiej zalewem. W pobliżu liczne szlaki piesze i rowerowe, wyciągi narciarskie, zabytki, masyw Śnieżki oraz atrakcyjna trasa licznych pałaców i zamków. Stąd w niewielkiej odległości Szklarska Poręba, znane narciarskie trasy biegowe w Jakuszycach i liczne atrakcje w stolicy Czech Pradze.

Po wybudowaniu obiekty będą miały funkcje uzupełniające. 

Istniejący budynek z 1920 roku wykonany w solidnej murowanej konstrukcji z kamienia i cegły przeszedł w ostatnich dwóch latach gruntowny remont instalacji wewnętrznych, w szczególności elektryki, centralnego ogrzewania (wraz z instalacją pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe i grzejniki co) i instalacji wodno-kanalizacyjnej, jak też wszystkich elementów wykończenia wnętrz. Nowe okna i drzwi, tynki gipsowe, posadzki z terakoty i deski podłogowej, urządzenia sanitarne oraz centralnego ogrzewania. Dach konstrukcji drewnianej, kryty blachą fałdową który przeszedł remont w 2006 r. 

Na parterze znajdują się
4 pokoje,  łazienka, garderoba, pomieszczenia gospodarcze i techniczne, garaż na dwa samochody (70 m2) i nowoczesna kotłownia, klatka schodowa  oraz dodatkowe pomieszczenie z miejscem na łazienkę. Jest możliwość zmiany aranżacji poprzez utworzenie na parterze samodzielnego mieszkania o pow. ok. 100 m2 z bezpośrednim wejściem z zewnątrz.

Na I piętrze
znajduje się nowo wykończone mieszkanie o łącznej powierzchni ok. 220 m2 składające się  z  salonu z kominkiem o pow. 70 m2, 4 sypialni/pokoi o łącznej pow. 90 m2, w tym jednej z tarasem, kuchni z wydzieloną jadalnią oraz salonu łazienkowego z oknem,  wanną i prysznicem. 

Na II-gim piętrze (poddaszu),
z zewnętrznym wejściem, znajdą się 4 apartamenty na wynajem, można też utworzyć kilka mieszkań/pokoi dla kadry pracującej w hotelu. Wyprowadzono na ten poziom wszystkie potrzebne instalacje, aby ułatwić późniejsze prace adaptacyjne.

Kilka danych o inwestycji.
Hotel zaprojektowany w naturalnym stylu nawiązującym do swojego położenia Pogórzu Karkonoskim, w kształcie litery U, z bogatym podjazdem, podcieniami i tarasami, który ma mieć 96 miejsc hotelowych i salę restauracyjną na 350 osób, z pełnym zapleczem.
Docelowa powierzchnia to 220 m2, kubatura 10106m3, liczba pięter 2
Projekt hotelu przewiduje możliwość dwuetapowej realizacji.
W pierwszej fazie ma powstać sala na 300 osób, kuchnia, jadalnia, recepcja i 12 dwu osobowych pokoi.
Druga faza projektu przewiduje dobudowanie drugiego skrzydła z częścią hotelową. Ogółem będzie 96 miejsc noclegowych.
Projekt jest bardzo przemyślany i jednocześnie bardzo prosty w budowie. Wielkość pokoi pretenduje do 4 gwiazdek. Po połączeniu jadalni i dużej sali z antresolą zmieści się 350 osób.

 W biurze dostępna dokumentacja projektowa.

Okolica  sprzyja turystyce i sportom przez cały rok, tak poprzez istniejącą infrastrukturę noclegową, handlową, usługową i sportową, jak i okolicę kusząca szeregiem atrakcji. Liczne szlaki turystyczne, blisko do takich atrakcji jak: obiekty zabytkowe w Karpaczu (kilka km), miasto Jelenia Góra, Zamek Chojnik, Zalew Sosnówka, Ruiny Zamku Henryka, to tylko niektóre atrakcje najbliższej okolicy. Obiekt został tak zaprojektowany, aby bez problemu mogły przyjeżdżać autobusy z grupami, zaś osoby indywidualne z łatwością dojadą autem lub będą mogły dojść w ciągu kilku minut na przystanek autobusowy.
Dodatkowe uruchomienie funkcji sportów wodnych wydaje się kwestią czasu (aktualnie istnieją apartamentowce nad zalewem w Sosnówce), położenie pomiędzy Jelenią Górą a Karpaczem, przy Karkonoskim Parku Narodowym, na razie jednak ogromny zalew o pow. 180 ha i głębokości 19 m jest niedostępny, a pomimo tego przyciąga turystów i fotografów.

Jako biuro nieruchomości pobieramy wynagrodzenie w formie prowizji (poza ofertami "0%").

Pracując dla Ciebie zapewniamy:
- pełne doradztwo w procesie sprzedaży lub najmu nieruchomości,
- wspracie prawne, podatkowe, finansowe,
- gwarancję beziecznej transakcji (ubezpieczenie licencjonowanego pośrednika),
- dostęp do bazy rynku pierwotnego i wtórnego.

Ponadto polecamy sprawdzone usługi i porady:
- pośrednictwo kredytowe,
- aranżację wnętrze, wykonastwo budowlane,
- zaufanego Notariusza.

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi ofety handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Nieprawidłowy adres E-mail